Bezdomny uratowany przez strażników miejskich

Strażnicy miejscy z Rzeszowa w Wigilię, dnia 24 grudnia, pomogli bezdomnemu mężczyźnie. Pomoc od strażników nadeszła najprawdopodobniej w ostatniej chwili, ponieważ mężczyzna był bardzo wycieńczony oraz przemarznięty. Strażnicy znaleźli bezdomnego w śmietnikowej pergoli, która znajdowała się nieopodal ulicy Warszawskiej.

Pomoc strażników miejskich dla bezdomnego

Miejscy strażnicy bezdomnego znaleźli przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie mniej więcej o godzinie 7:30 w Wigilię. Mężczyzna był w na tyle złym stanie, że na miejsce od razu wezwano karetkę pogotowia. Bezdomny miał problemy nawet ze wstaniem, a jego nogi były bardzo mocno zmarznięte.

Ratownicy z pogotowia ratunkowego oczywiście pomogli bezdomnemu. Została mu udzielona pomoc i cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Oczywiście policjanci apelują do mieszkańców Rzeszowa, aby w okresie zimowym zawsze być bardziej wyczulonym na wszelkiego rodzaju sygnały od osób bezdomnych. Warto sprawdzić w jakim stanie jest osoba, która śpi na ławce w mieście, w parku, czy też na przystanku autobusowym. W takich sytuacjach powinniśmy zawiadomić odpowiednie służby, a np. strażnicy miejscy przyjadą na miejsce, zajmą się sprawą i zaoferują ewentualną pomoc.

Tyle szczęścia niestety nie miał bezdomny w Jastrzębiu, który zginął na koczowisku. Więcej o tej sytuacji w artykule na stronie ejastrzebie.pl.

Regularne kontrole strażników miejskich

Strażnicy przez całą zimą również prowadzą dodatkowe patrole na terenie miasta. Sprawdzają regularnie miejsca, w których najczęściej znajdują się bezdomni. Są to przede wszystkim pergole, ogródki działkowe, wiadukty, pustostany, czy też przystanki autobusowe. W czasie świąt bezdomni mogli liczyć na ciepłe posiłki oraz herbatę, która była rozwożona przez strażników miejskich.

Warto dodać, że osoby bezdomne mogą skorzystać z rzeszowskiego schroniska imienia świętego Brata Alberta. Z kolei kobiety mogą znaleźć wolne miejsca w Racławówce. Na terenie Rzeszowa funkcjonuje również stowarzyszenie „Zupełne Dobro”, które również angażuje się w akcje charytatywne.