Zatrzymanie pięciu osób przez rzeszowskie CBA w spawie wyłudzania podatku VAT

Sprawa związana z wyłudzaniem podatku VAT wydaje się nie mieć końca. Funkcjonariusze związani z rzeszowskim Centralnym Biurem Śledczym po raz kolejny dokonali zatrzymań w tej sprawie. Tym razem zatrzymano pięć osób, które są podejrzane o wyłudzenia VAT na kwotę przekraczającą 2 miliony złotych.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób

Przypomnijmy, że sprawa związana z wyłudzaniem VAT nie toczy się od dzisiaj. Sprawa zaczęła się już w 2018 roku, a w ramach prowadzonego śledztwa zarzuty postanowiono już ponad 40 osobom. Sprawa jest więc głośna, szczególnie, że zamieszany jest w nią również Grzegorz P., a więc były naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu.

Do zatrzymania kolejnych pięciu osób tym razem doszło w regionie województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Osoby zatrzymane mają bliski związek ze sprawą i są powiązani z resztą grupy. Jak działali przestępcy? Według ustaleń funkcjonariuszy mieli oni regularnie dostarczać sprzęt elektroniczny podmiotom, które wyłudzały podatek VAT. W rzeczywistości do dostarczenia sprzętu nie dochodziło, a podmioty zamieszane w sprawę jedynie wyłudzały podatek VAT.

Środki zapobiegawcze wobec zatrzymanych

Osoby zatrzymane już usłyszały zarzuty, a prowadząca sprawę Prokuratura Regionalna z Lublina postanowiła zastosować zapobiegawcze środki wolnościowe. Oczywiście sprawa cały czas jest rozwojowa, a Centralne Biuro Antykorupcyjne nie wyklucza kolejnych zatrzymań w całej sprawie. Szczególnie, że wciąż jest sporo niewyjaśnionych wątków i pojawiają się nowe fakty w sprawie.