Samolot Air Force One z prezydentem Joe Bidenem na pokładzie wylądował w Rzeszowie

Na lotnisku Rzeszów-Jasionka wylądował w piątek, dnia 25 marca, amerykański samolot AIR Force One z prezydentem USA Joe Bidenem na pokładzie. Prezydent USA przybył do Polski na dwudniową wizytę. Celem wizyty są odwiedziny stacjonujących tutaj żołnierzy, ale również i rozmowy z najważniejszymi politykami w Polsce.

Dwudniowa wizyta Joe Bidena w Polsce

Joe Biden podczas swojej dwudniowej wizyty odwiedzi najpierw Rzeszów, a później również i stolicę Polski Warszawę. W Rzeszowie na przywitanie Joe Bidena w Polsce miał przybyć prezydent Polski Andrzej Duda. Przywitanie i spotkanie obu prezydentów jednak się opóźniło. Powodem tego opóźnienia najprawdopodobniej była mała awaria prezydenckiego samolotu z Andrzejem Dudą na pokładzie.

Podczas wizyty w Rzeszowie prezydent USA Joe Biden ma rozmawiać na temat coraz większej liczby uchodźców wojennych w Polsce. Również sam kryzys humanitarny na Ukrainie ma być tematem rozmów. Oprócz tego prezydent USA pojawi się również z żołnierzami USA, którzy stacjonują w Polsce w ramach wsparcia Sojuszu Północnoatlantyckiego NATO.

Prezydent Joe Biden z wizytą w Warszawie

Podczas drugiego dnia pobytu w Polsce prezydent Joe Biden pojawi się również w Warszawie. W stolicy Polski dojdzie do spotkania Joe Bidena z Andrzejem Dudą. Oprócz tego Biden ma wygłosić również specjalne przemówienie. Warto dodać, że z powodu pojawienia się w stolicy Polski amerykańskiego prezydenta, w ruchu drogowym mogą występować pewne utrudnienia. Wszystko oczywiście ze względów zapewnienia bezpieczeństwa amerykańskiemu przywódcy.