Modernizacja przejścia dla pieszych przy alei Cieplińskiego w Rzeszowie

Przejście dla pieszych łączące ulicę Jałowego z ulicą Sokoła było bardzo niebezpieczne. W końcu zauważyli to nie tylko mieszkańcy, ale również i władze miasta Rzeszów. W związku z tym doczekaliśmy się modernizacji przejścia dla pieszych przy alei Cieplińskiego w Rzeszowie. Co dokładnie zostało zmodernizowane oraz jakie usprawnienia zostały wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu?

Pasy dla pieszych przez osiem pasów ruchu

Długo zapowiadane usprawnienie przejścia dla pieszych przy alei Cieplińskiego w końcu stało się faktem. Przypomnijmy, że od dawna sygnalizowano problemy w tym miejscu. Piesi, którzy chcieli pokonać ulicę w tym miejscu musieli przedostać się przez aż osiem pasów ruchu. Co więcej, podczas pokonywania tej drogi mogli liczyć jedynie na pas zieleni. Takie przejście dla pieszych było więc niebezpieczne, a spora część kierowców z lewego pasa po prostu się nie zatrzymywała. Pieszy często więc był stawiany przed loteryjnym wyborem, czy uda mu się pokonać jezdnię czy też nie.

Przypomnijmy, że już kilka lat temu mówiło się o tym, że w tym miejscu powinna powstać sygnalizacja świetlna. Tak się jednak nie stało, a mieszkańcy musieli borykać się z problemami w tym miejscu aż do dzisiaj.

Projekt „Bezpieczny punkt oświetleniowy”

Teraz w końcu wykonano jakikolwiek krok w kierunku tego, aby poprawić bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych, które łączy ulicę Jałowego z ulicą Sokoła. Mowa o pracach modernizacyjnych, które wykonano w ramach projektu „Bezpieczny punkt oświetleniowy”. Projekt powstał z inicjatywy firmy Elektromontażu, zielonogórskiej firmy LUG, a także Instytutu Badawczego Mostów i Dróg. Co wykonano w ramach przeprowadzonych prac?

Przede wszystkim zmodernizowano oświetlenie w tym miejscu. Znacząco doświetlone zostało przejście znajdujące się na ulicy Cieplińskiego. Warto dodać, że za darmo te prace wykonała firma Elektromontaż. Zastosowano tam odpowiednio dopasowane natężenie światła, co poprawiło widoczność. Oprócz tego w ramach prac wykonano prace, które znacznie rozszerzyły powierzchnię strefy oczekiwania. Również znajdujące się tam słupy są wykonane w taki sposób, aby złagodzić ewentualne skutki uderzenia.