Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie powstanie nowa hala sportowa

W ciągu dwóch lat przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie ma powstać nowoczesna hala sportowa. Wstępnie przewiduje się, że prace mają zostać ukończone maksymalnie do końca czerwca 2024 roku. Umowa na realizację inwestycji została już podpisana z firmą, która zajmie się wykonaniem tego projektu. Łączny koszt nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym ma wynieść 12 milionów złotych.

Lada moment mają ruszyć prace inwestycyjne

Według informacji podanych przez Artura Gernanda, który należy do otoczenia prezydenta Rzeszowa, już w ciągu najbliższych dniach mają ruszyć konkretne prace przy inwestycji. Na pewno ucieszy to nie tylko uczniów i wychowawców w I Liceum Ogólnokształcącego, lecz również wszystkich pozostałych mieszkańców.

Przypomnijmy, że łączny koszt wybudowania nowoczesnej hali sportowej w Rzeszowie ma wynieść około 12 milionów złotych.

Co dokładnie zostanie wykonane w ramach inwestycji?

Według projektu hali sportowej na jej terenie będą znajdować się różne udogodnienia. Przede wszystkim w hali będzie można grać m.in. w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, czy nawet badmintona. Jako, że obiekt jest dwupoziomowy, to nie zabrakło również trybun dla widzów. Ilość miejsc będzie wynosić 230.

Co więcej, na parterze nowego obiektu sportowego będą znajdować się również pomieszczenia takie jak pokój higienistki, pokój nauczycieli fizycznego wychowania, czy też specjalnie zaaranżowane sale, na których będą odbywać się treningi i zajęcia indywidualne. Kubatura powstającego obiektu sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie wyniesie aż ponad 8 tysięcy metrów sześciennych.