W Rzeszowie powstał tymczasowy punkt kontroli autokarów

Zarówno maj, jak i czerwiec to okres, kiedy w szkołach organizowane są liczne wycieczki szkolne. Z tego powodu policjanci mieli w ostatnim czasie sporo pracy z kontrolą autokarów. Musieli sprawdzać ich prawidłowy stan techniczny, a przy tym musieli kontrolować także kierowców. Na szczęście teraz cały proces zostanie przyspieszony i ułatwiony – wszystko za sprawą nowego punktu kontroli autokarów, który powstał przy hali na rzeszowskim Podpromiu.

Kontrole autokarów przy hali na Podpromiu w Rzeszowie

Od pewnego czasu z powodzeniem funkcjonuje już punkt kontroli autokarów, który mieści się przy hali na Podpromiu w Rzeszowie. Punkt ten będzie funkcjonował aż do 20 czerwca. To właśnie w tym okresie można w największym stopniu odczuć zapotrzebowanie na takie usługi, ponieważ jak wiemy, są wtedy organizowane największe ilości wycieczek szkolnych. Po zakończeniu tego okresu ilość organizowanych wycieczek szkolnych będzie oczywiście znacznie mniejsza, przez co nie będzie już tak dużej potrzeby na funkcjonowanie tego punktu.

Wykonanie kontroli autokarów

Warto dodać, że w innym czasie można bez problemu również wykonać kontrolę autokarów. W tym celu wystarczy podjąć próbę kontaktu z policyjnym dyżurnym. W takim przypadku po prostu „zamawia” się sprawdzenie autokaru. Warto dodać, aby takiego „zamówienia” dokonać najlepiej na dwa dni przed docelowym terminem wyjazdu. Dzięki temu policjanci będą mogli dokonać optymalnej kontroli autokaru, jak chociażby skontrolować stan techniczny pojazdu, wyposażenie autokaru, czy też sprawdzić trzeźwość i czas pracy kierowcy.