Co można robić podczas Dnia Dziecka w Rzeszowie?

Jakie atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowano w mieście Rzeszów? Otóż okazuje się, że zarówno najmłodsi, jak i rodzice mają naprawdę co robić tego dnia. W Rzeszowie można skorzystać z różnych form zabaw, udać się na warsztaty i pokazy, jak i oczywiście zjeść pyszne lody i watę cukrową.

Zabawy na rzeszowskim Rynku

Z pewnością jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc tego dnia będzie rzeszowski Rynek. To właśnie tutaj mają już o godzinie 10:00 rozpocząć się różnego rodzaju zabawy dla dzieci. Przykładowo na godzinę 11:00 zaplanowano wyjątkowy występ przedszkolaków, a także uczniów z Zespołów Szkół nr 1 i 2. Ponadto o godzinie 12:00 wykonany ma zostać recital Miłosza Skierskiego, a więc utalentowanego wokalisty. Warto dodać, że w ostatnim czasie wziął on udział w finale programu „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2021”. Oczywiście atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowało wiele innych miejscowości w Polsce – przykładem może być Sanok. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Sanoku? Można to sprawdzić na portalu sanokinfo.pl.

Co jeszcze czeka na uczestników zabaw na rzeszowskim Rynku?

Wszyscy fani aktywności fizycznej na pewno powinni zostać na Rynku w Rzeszowie aż do godziny 12:30, ponieważ wtedy ma odbyć się pokaz piłkarskich sztuczek. Zostanie on wykonany przez Szkołę Sportowego Mistrzostwa „Stal Rzeszów”. Oczywiście atrakcji nie zabraknie również pomiędzy poszczególnymi występami. Przykładowo w przerwie pomiędzy wydarzeniami zaplanowanymi na daną godzinę, mają odbyć się m.in. rozgrywki w piłkarzyki, golda, warcaby, kółko i krzyżyk, jak i cymbergaja. Będzie można także poskakać na skakance, jak i pokręcić się z wykorzystaniem hula-hopu.

Warto dodać, że tego dnia, a więc w środę, dnia 1 czerwca, na Rynku w Rzeszowie dojdzie także do odsłonięcia fortepianu miejskiego. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji uczestnicy będą mogli liczyć na wiele więcej. Mowa chociażby o wręczanych dzieciom rysunkach, czy też o targach animatorów kultury. Na pewno więc warto tego dnia spędzić czas z dzieckiem właśnie na Rynku w Rzeszowie.