W Rzeszowie powstaną nowe przejazdy rowerowe

Infrastruktura rowerowa na terenie całej Polski ostatnimi czasy rzeczywiście zaczyna się rozbudowywać. Dowodem na to są liczne ścieżki rowerowe, która powstają na południu Polski. Teraz również i rzeszowskie nowe przejazdy rowerowe będą kolejnym argumentem potwierdzającym tezę, że Polacy będą mieli coraz więcej możliwości bezpiecznego poruszania się tym pojazdem. Gdzie dokładnie powstaną nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie?

Nowe przejazdy rowerowe w Rzeszowie

Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że w mieście Rzeszów nowe przejazdy rowerowe po prostu powstaną. Wszystko za sprawą tego, że w miasto zarezerwowało już wcześniej pieniądze na ten cel. Oznaczało to, że lada moment dowiemy się o jakie miejsca dokładnie chodzi, w których to powstaną nowe przejazdy rowerowe. Teraz wiemy już praktycznie wszystko. Na ten moment wybrano pięć skrzyżowań, które doczekają się nowych przejazdów dla rowerów. O jakie skrzyżowania dokładnie chodzi?

Wśród skrzyżowań, na których już niebawem pojawią się nowe przejazdy rowerowe znajdują się skrzyżowania takie jak:

  • aleja Witosa – ulica Wiktora – ulica Wyspiańskiego,
  • aleja Batalionów Chłopskich – ulica Langiewicza
  • aleja Batalionów Chłopskich – ulica Przemysłowa,
  • aleja Piłsudskiego – aleja Cieplińskiego,
  • aleja Powstańców Warszawy – ulica Hetmańska.

Co zostanie zmodernizowane w ramach przebudowy przejazdów rowerowych?

W ramach powstawania nowych przejazdów rowerowych mają zostać założone nowe sygnalizacje świetlne. Oprócz tego dostosowane do jazdy rowerem mają zostać krawężniki, a ponadto modernizacja przejazdów rowerowych będzie dotyczyła także usuwania kolidujących sieci w tych miejscach. Z tego względu przebudowane zostaną także przejścia dla pieszych, które prowadzą do pasów.

Przetarg na modernizację przejazdów rowerowych ma odbyć się i rozstrzygnąć jeszcze w tym roku. Warto dodać, że zadaniem wykonawcy będzie nie tylko wykonanie tych prac remontowych, ale również zaprojektowanie całego przedsięwzięcia. Czas przeznaczony na realizację tej inwestycji, który otrzyma wykonawca to najprawdopodobniej 12 miesięcy.