W Rzeszowie odbędzie się piknik policyjny z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji

Już w najbliższą środę, a więc 27 lipca w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Wydarzenie i cała uroczystość rozpocznie się na rzeszowskim Placu Farnym o godzinie 11:00. Warto zaznaczyć, że tego dnia omawiane uroczystości specjalnym Patronatem Honorowym objął Główny Komendant Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji i policyjny piknik w Rzeszowie

O ile środowe obchody święta policji będą składać się na początku z oficjalnych uroczystości, to na pewno wszyscy zgromadzeni w największym stopniu będą czekać na to, co odbędzie się po oficjalnych obchodach. Mowa tutaj oczywiście o pikniku policyjnym, który odbędzie się tuż po oficjalnych uroczystościach. A ten odbędzie się Ogrodzie Białym znajdującym się przy Placu Farnym. Cywile będą mogli skorzystać z wielu atrakcji tego dnia. I mowa tutaj zarówno o osobach dorosłych, jak i dzieciach. Wszystko za sprawą tego, że policyjny piknik będzie zorganizowany w taki a nie inny sposób, że wszyscy będą mieli tego dnia co robić.

Jak będzie wyglądał piknik policyjny w najbliższą środę w Rzeszowie?

Jeśli chodzi o osoby dorosłe, to na pewno zainteresuje ich pokaz pojazdów policyjnych. I co ciekawe, podczas tego pokazu zaprezentowany zostanie jedyny w Polsce policyjny Harley Davidson. Już ten sam fakt jest godny uwagi, aby osoby dorosłe również pojawiły się na tym wydarzeniu. Oprócz tego zgromadzeni będą mogli zobaczyć i zapoznać się z wyposażeniem, które na co dzień znajduje się w pracy u policjantów z drogówki oraz prewencji. Nie zabraknie również atrakcji dla zgromadzonych, które związane są z policyjnymi psami. Funkcjonariusze zaprezentują tresurę psiaków. Warto dodać, że w podobny sposób w ostatnim czasie Święto Policji uczczono już także w Mikołowie.

Ponadto możliwe będą do zobaczenia na własne oczy, jak wyglądają dokładnie patrole rowerowe oraz patrole konne. Takie atrakcje na pewno przyciągną sporą ilość osób dorosłych, jak i młodych. A nie można zapominać również o tym, że tego dnia pojawi się również maskotka policyjna, a więc Miś Popo. Warto także dodać, że dzieci będą miały do dyspozycji także specjalne auta w formie chodzików. Tak więc nawet Ci najbardziej młodzi będą mieli co robić podczas pikniku policyjnego, który raz jeszcze przypomnijmy, że odbędzie się już w tę najbliższą środę 27 lipca. Początek obchodów o godzinie 11:00, na Placu Farnym w Rzeszowie.