Wynajem auta na minuty – czy można to zrobić w Rzeszowie?

Usługa krótkoterminowego najmu samochodów zdobywa coraz większą popularność. Jest to nie tylko tanie, ale i bardzo wygodne, a Rzeszów jest jednym z miast, gdzie tego typu oferty są już dostępne. W jaki sposób można z nich korzystać?

Jak działa usługa wynajmu na minuty?

Opiera się to na idei współdzielenia – z jednego samochodu korzysta w ciągu doby przynajmniej kilka osób. Do wynajęcia auta potrzebna jest jedynie specjalna aplikacja, PANEK CarSharing, którą instaluje się na swoim smartfonie. Po wejściu w aplikację widać mapkę i zaznaczone na niej wolne samochody. Auto wystarczy zarezerwować i dotrzeć do niego w przeciągu 10 minut, a to, jak długo kierowca będzie z niego korzystać, zależy od indywidualnych potrzeb. W ramach standardowego rozliczenia opłata naliczana jest za każdą minutę jazdy i przejechany dystans, można też skorzystać z opcji auto na kilometry. Rzeszów ma już na tyle rozbudowaną ofertę, że w ramach najmu są dostępne nie tylko osobówki, ale i auta samochody dostawcze.

Samochód na minuty w Rzeszowie – co warto wiedzieć?

Współdzielenie pojazdów to duża korzyść dla środowiska naturalnego oraz komfortu mieszkańców – ogranicza się w ten sposób liczbę aut na drogach oraz poziom zanieczyszczenia powietrza. W sytuacji, gdy samochód jest potrzebny na dłużej, wystarczy wynająć auto na doby. Rzeszów to przykład miasta, w którym takie rozwiązanie doskonale funkcjonuje, ponieważ można się komfortowo poruszać po całej aglomeracji, niezależnie od dostępności transportu publicznego.

Wynajem auta na minuty w Rzeszowie – dla kogo?

Wypożyczenie auta nie jest obwarowane tyloma warunkami co zaciągnięcie kredytu samochodowego. Zdolność kredytowa nie ma znaczenia, liczy się tylko to, czy klient ma na koncie zdeponowaną wystarczającą kwotę. Z aplikacji można skorzystać w dowolnym momencie, dokładnie wtedy, kiedy potrzebne jest auto na minuty. Rzeszów ze swoją dostępnością różnego rodzaju pojazdów na wynajem bardzo dobrze się wpisuje w oczekiwania kierowców, którzy nie zawsze mają możliwość zakupu samochodu na własność.