W Rzeszowie odbył się kolejny Marsz Równości

Po raz kolejny przez Rzeszów przeszedł marsz osób LGBT. Był to już III Marsz Równości, który został zorganizowany właśnie w tym mieście. W marszu, który odbył się w sobotę wzięło udział około 400 osób. Jak podał zespół prasowy policji podkarpackiej, podczas tego wydarzenia nie odnotowano żadnych zakłóceń.

Marsz Równości odbył się po dwuletniej przerwie

Warto odnotować, że wcześniejsze edycje Marszu Równości w Rzeszowie odbyły się dwa lata temu. Taka przerwa w organizacji tego wydarzenia miała miejsce z powodu ostatnich wydarzeń na całym świecie, które spowodowały zakaz gromadzenia się ludzi.

Tegoroczny marsz, który przeszedł ulicami Rzeszowa odbył się pod hasłem „Idziemy po równość i pokój”. Warto dodać, że marsz ten został objęty specjalnym patronatem prezydenta Konrada Fijołka. W tym roku III Marsz Równości przeszedł m.in. przez takie ulice jak Podwisłocze, Szopena, Kilara, Kościuszki i 3 Maja. Oficjalne zakończenie marszu odbyło się na Rynku, a wydarzenie samo w sobie trwało nieco ponad dwie godziny. Jak już wiemy marsz odbył się bez żadnych zakłóceń, jednak kierowcy musieli liczyć się w tym czasie z delikatnymi utrudnieniami.