Znany lekarz z Rzeszowa śmiertelnie potrącił 27-latka

Okręgowy Sąd w Rzeszowie skazał lekarza, który jest znany w Rzeszowie, na karę dwóch lat bezwzględnego więzienia. To wszystko związane jest z potrąceniem, którego dokonał lekarz w grudniu 2018 roku. W tamtym czasie rzeszowski lekarz śmiertelnie potrącił 27-latka, a następnie nie udzielił żadnej pomocy poszkodowanemu.

Dwa lata bezwzględnego więzienia dla lekarza

Lekarz, który śmiertelnie potrącił 27-latka, początkowo miał zostać skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Taki wyrok w zeszłym roku wydał również Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Jednak ten wyrok został zaskarżony przez pełnomocników rodziny 27-letniego zmarłego, a także przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie. Warto dodać, że takie polecenie wydał generalny prokurator Zbigniew Ziobro. Oprócz tego prokuratorzy, którzy związani byli z wydaniem pierwszego wyroku, zostali zdymisjonowani.

Drugi wyrok dla sprawcy potrącenia ze skutkiem śmiertelnym

Teraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał drugi wyrok w tej sprawie. Po dymisjach w prokuraturze oraz zaskarżeniu pierwszego wyroku, drugi wyrok jest znacznie bardziej obiektywny, niż pierwszy. W związku z tym znany rzeszowski lekarz za potrącenie 27-latka ze skutkiem śmiertelnym został skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia.

Przypomnijmy, że do potrącenia 27-latka ze skutkiem śmiertelnym doszło 3 grudnia 2018 roku. Wtedy 27-latek przechodził przez przejście dla pieszych w pobliżu handlowej galerii „Nowy Świat” i wjechał w niego kierowca samochodu osobowego marki Volvo, którym kierował znany lekarz z Rzeszowa.