Już w tę sobotę w Rzeszowie odbędzie się piknik wiedzy

Wszyscy zainteresowani mogą przyjść na piknik wiedzy, który odbędzie się przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie już w nadchodzącą sobotę, dnia 15 października. Na miejscu będzie można przede wszystkim poznać m.in. historię Ignacego Łukasiewicza, a więc „polskiego króla nafty”, czy też przyjrzeć się skałom, minerałom i różnego rodzaju eksperymentom.

Wyjątkowy piknik wiedzy w Rzeszowie

Rzeszowski piknik wiedzy na pewno będzie interesujący dla wszystkich osób, które interesują się nauką. Jednak na pewno na takim wydarzeniu mogą pojawić się rodzice z dziećmi, aby właśnie w najmłodszych zaszczepić zainteresowanie nauką. Na pewno jednak historia Ignacego Łukasiewicza jest na tyle fascynująca i na tyle ważna, że warto poznać ją osobiście. Nieprzypadkowo właśnie teraz będzie można poznać bliżej historię tej osoby. Otóż właśnie w marcu tego roku przypadała już 200. rocznica śmierci wybitnego Polaka.

Co jeszcze znajdzie się w repertuarze pikniku wiedzy?

Osoby, które pojawią się na sobotnim pikniku wiedzy na pewno nie pożałują swojej decyzji. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na pewno nie zabraknie zabaw i warsztatów dla dzieci. Tutaj można uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że pojawią się m.in. pokazy chemiczne oraz fizyczne. Będzie można także skorzystać z symulatora lotu szybowcem. Oprócz tego przygotowano także coś dla osób, które lubują się w finansach. Otóż będzie można nabyć kolekcjonerską monetę NBP, a ponadto będzie można wziąć udział w specjalnym szkoleniu dotyczącym rozpoznawania autentyczności pieniędzy.