Utrudnienia dla pasażerów MPK Rzeszów z powodu braków kadrowych

Pasażerowie, którzy w poniedziałek, dnia 17 października będą poruszać się komunikacją miejską, muszą liczyć się z utrudnieniami w MPK Rzeszów. Wszystko za sprawą braków kadrowych. Z tego powodu aż około 50 kursów zostanie tego dnia odwołanych.

Problemy kadrowe w MPK Rzeszów

Przypomnijmy, że już w czwartek i piątek kursy MPK Rzeszów zostały odwołane. Mowa tutaj o aż kilkudziesięciu kursach, które obejmowały najpopularniejsze linie: 0A, 0B, 9, 13, 17 i 34. Dlaczego właśnie teraz nastąpiły problemy kadrowe w rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Przypomnijmy, że jeszcze jakiś czas temu trwały zażarte rozmowy na temat podwyżek dla kierowców MPK. Kierowcy miejskiej spółki przewozowej starali się uzyskać podwyżki i dlatego spora część kierowców zorganizowała sobie zwolnienia lekarskie na czwartej, piątek oraz poniedziałek. Ostatecznie do strajku nie doszło, ponieważ spółka doszła do porozumienia z kierowcami w sprawie podwyżek płac. Jednak spora część kierowców zaplanowała już zwolnienia L4, przez co nie mogli oni przyjść do pracy, ponieważ oficjalnie chorują.

Z powodu chorowania znacznej ilości kierowców MPK Rzeszów, spółka po raz kolejny musiała odwołać znaczną część kursów najpopularniejszych linii w Rzeszowie. Z tego względu w poniedziałek, dnia 17 października odwołane są aż 54 kursy na liniach: 0A, 5, 13, 18 i 19. Warto dodać, że pomimo osiągniętego porozumienia z kierowcami, spółka komunikacji miejskiej stale poszukuje kierowców. Mówi się, że na teraz jest potrzebnych aż 20 kierowców.