Jak wybrać wytrzymały gryzak dla psa

Gryzaki dla psa to przysmaki, bez których trudno wyobrazić sobie życie z psem. Psy mają naturalną potrzebę gryzienia i żucia. Większość właścicieli psów zgadza się, że lepiej, by pies zajął się na długi czas naturalnym gryzakiem, niż kierował swoją uwagę na buty, czy inne akcesoria, od których powinien trzymać się z daleka. Zmniejszenie strat w mieszkaniu to nie jedyny powód, dla którego warto dać czasami swojemu psu gryzaka. Sprawdź, czemu warto podawać psu naturalne przysmaki i jak znaleźć najlepszy gryzak dla psa.

Naturalne gryzaki dla psa – sposób na łatwą higienę jamy ustnej psa

Zdrowe zęby psa to temat, który nadal jest zbyt rzadko poruszany. Bolące zęby mogą u psa powodować rozdrażnienie, niepokój, czy stres. Nauka czyszczenia zębów nie jest jednak łatwa, zwłaszcza u starszych psów, które często nie wiedzą, co człowiek próbuje zrobić. Przysmaki dentystyczne nie zastępują mycia zębów, jednak zmniejszają tempo gromadzenia się płytki nazębnej i pozytywnie wpływają na stan dziąseł. Gryzienie utrzymuje też florę bakteryjną w dobrym stanie. U wielu czworonogów wprowadzenie gryzaków rozwiązało problem brzydkiego zapachu z pyszczka. Już samo to sprawia, że warto uwzględnić je w codziennej diecie psa.

Gryzaki naturalne – jak wybrać trwałe gryzaki dla psa

Naturalny gryzak to jednocześni zdrowa przekąska – wyróżnia się jednak tym, że potrafi zająć pupila na długi czas. Choć naturalne gryzaki mają zazwyczaj nieco krótszą żywotność niż zabawki do gryzienia, nie da się ukryć, że każdemu czworonogowi o wiele bardziej przypadną do gustu wyraziste w smaku naturalne gryzaki.

Jeżeli chcesz, by gryzak przetrwał jak najdłużej, możesz wybrać na przykład naturalne poroża jelenia, lub kości. To twarde przysmaki, których gryzienie skutecznie usuwa kamień nazębny. Pamiętaj jednak, że idealny gryzak dla każdego psa nie istnieje – tak jest i w tym przypadku. Bardzo twarde gryzaki nie powinny być podawane szczeniętom podczas wymiany zębów oraz psim seniorom. Choć pupil chętnie by ich na pewno spróbował, lepsza będzie wtedy skóra wołowa, żwacze, czy uszy królicze.

Jakie gryzaki będą najlepsze dla Twojego ulubieńca

Podstawową zasadą podczas wybierania przysmaków jest odpowiednie wybranie wielkości. Podanie zbyt małego gryzaka dla dużego psa może skończyć się zadławieniem. Mniejszy zwierzak nie poradzi sobie za to ze zbyt dużym przysmakiem.

Pamiętaj, że dobrej jakości gryzak nie musi zawierzać konserwantów ani sztucznych barwników. W sklepach zoologicznych znajdziesz na tyle dużo zdrowych przysmaków dla zwierząt, że nie musisz podawać pupilowi produktów ze sztucznymi ulepszaczami.

Najlepsze dla psa: naturalne gryzaki pełne smaku

Zdrowe przekąski mogą być świetnym urozmaiceniem diety ulubieńca. Niezależnie od tego, czy stosujesz je do usunięcia kamienia nazębnego, uspokojenia szczeniaka, czy okazania pupilowi miłości, naturalny gryzak to dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach.

Każdy psiak jest szczęśliwy na widok swoich ulubionych przysmaków. Gryzaki dla psów to więcej niż przysmaki. To sposób, by zatroszczyć się o swojego ulubieńca.