Pijany kierowca uderzył samochodem osobowym w autobus

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie posiadał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym. Doprowadził on do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Witosa i Langiewicza. Prowadzony przez niego pojazd uderzył w autobus komunikacji miejskiej. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że 23-latek pochodzący z Lubelszczyzny był pod wpływem alkoholu.

Kolizja drogowa spowodowana przez pijanego kierowcę

Do kolizji drogowej doszło w czwartek, dnia 20 października, mniej więcej o godzinie 14:45. To właśnie wtedy 23-letni kierowca samochodu osobowego wykonywał manewr skrętu z ulicy Staroniwskiej na ulicę Witosa. Według informacji zawartych w artykule na portalu informacyjnym https://o.pl/, podczas wykonywania manewru skrętu nie ustąpił on pierwszeństwa autobusowi komunikacji miejskiej, który poruszał się z ulicą Langiewicza w stronę ulicy Staroniwskiej.

Pijany sprawca kolizji może na dwa lata trafić do więzienia

Na miejscu od razu pojawili się funkcjonariusze policji. Przebadali oni kierowcę samochodu osobowego na zawartość alkoholu w organizmie. 23-letni kierowca wydmuchał aż 3,4 promila. Na zawartość alkoholu w organizmie przebadany został także 45-letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej. Mężczyzna był trzeźwy. Już niedługo młody kierowca samochodu osobowego usłyszy zarzuty związane za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. Za popełnione czyny grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.