Kolejni zawodnicy opuszczają rzeszowski klub żużlowy

Z kolejnymi zawodnikami rozstaje się Texom Stal Rzeszów. Z rzeszowskiego klubu odchodzą kolejne postaci, które miały odgrywać znaczące role w drużynie. Za takiego zawodnika na pewno można uznawać Pawła Miesiąc, który przez wielu ekspertów i kibiców uznawany był za osobę, która miała stanowić o sile całego zespołu. Teraz jednak on i kilku innych zawodników żegna się z rzeszowskim klubem.

Texom Stal Rzeszów żegna się z kolejnymi zawodnikami

Oprócz Pawła Miesiąc, który definitywnie opuszcza zespół z Rzeszowa, wśród zawodników opuszczających klub znajdują się jeszcze Hubert Łęgowik, Gustav Grahn oraz Jonatan Grahn. To właśnie Ci zawodnicy pożegnają się z rzeszowską ekipą i nie będą już występować w jej barwach w sezonie 2023.

Na pewno stratą dla Texom Stali Rzeszów może być brak Huberta Łęgowika, który spędził w drużynie dwa lata. W poprzednim sezonie 2022 zawodnik ten dla rzeszowskiego klubu wystąpił w 99 biegach, w których zdobył 148 punktów. Według oficjalnych statystyk, zawodnik ten zdobywał średnio 1,551 punktu na bieg. Na pewno jednak kierownictwo żużlowego klubu sportowego z Rzeszowa postarają się znaleźć godne zastępstwo dla drużyny.

Z kolei jeśli chodzi o Pawła Miesiąc, to ten zawodnik był wielką nadzieją dla rzeszowskiego klubu. Realia jednak zweryfikowały jego wkład w drużynę z Rzeszowa. Średnio zawodnik ten zdobywał ponad 1,8 punktu na bieg, ale drużyna z nim w składzie ostatecznie nie zakwalifikowała się nawet do fazy play-off. Paweł Miesiąc tak naprawdę zaliczył sporo występów, które po prostu okazały się rozczarowaniem.

Źródło: https://www.speedway-liga.pl/