Tegoroczny Marsz Miliona Masek odbędzie się w Rzeszowie

Co roku hakerska grupa Anonymous organizuje na całym świecie Marsz Miliona Masek. Każdego roku marsz odbywa się 5 listopada. Jeśli chodzi o Polskę, to w tym roku miastem, przez które przejdzie Marsz Miliona Masek jest Rzeszów. Grupa hakerska Anonymous zaprezentowała już także hasła, pod którymi będzie odbywał się sobotni marsz.

Rzeszów miastem, w którym odbędzie się Marsz Miliona Masek

Marsz Miliona Masek odbędzie się w sobotę, dnia 5 listopada. W tym roku to właśnie Rzeszów został mianowany na miejsce przejścia marszu w Polsce. Warto dodać, że tegoroczny Marsz Miliona Masek przejdzie przez Rzeszów pod takimi hasłami jak: „Stop wojnie”, „Fuck Putin”, „Fuck all systems”.

Oczywiście marsz zostanie zorganizowany nie tylko w polskim mieście. Oprócz Rzeszowa miejscami, w których przejdzie marsz będzie tradycyjnie kilkadziesiąt innych krajów z całego świata.

Dlaczego dzień 5 listopada jest dniem Marszu Miliona Masek?

Warto dodać, że data, kiedy to odbywa się Marsz Miliona Masek wcale nie jest przypadkowa. Dzień 5 listopada wybrano na przejście tego marszu ze względu na to, że data ta nawiązuje do Dnia Guya Fawkesa. Mowa tutaj o angielskim świętym, który uczestniczył w spisku prochowym. Miało wtedy dojść do zamachu na króla Anglii i Szkocji, a więc Jakuba I Stuarta. Do zdarzenia miało dojść w 1605 roku. Ostatecznie osoby biorące udział w spisku wraz z Fawkesem zostały przyłapane. Z kolei sam Fawkes przechodził potem przez tortury, a koniec końców został skazany na śmierć. Wokół jego postawy narosło wiele legend, a wielu pisarzy i twórców dzieł literatury wzięły sobie jego osobę jako przykład.