Para prezydencka pojawiła się w Rzeszowie na spotkaniu opłatkowym

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział we wtorkowym spotkaniu świątecznym, które odbyło się w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Wydarzenie było okazją do spotkania polskich żołnierzy, policjantów, strażaków i pograniczników. Obecni byli również przedstawiciele wojsk amerykańskich, brytyjskich, kanadyjskich i ukraińskich.

Wyjątkowe spotkanie opłatkowe w Rzeszowie

Podczas spotkania połączono się także z żołnierzami polskich kontyngentów wojskowych i policji w Kosowie. Wśród gości znaleźli się Mariusz Błaszczak, szef MON, Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki i gen. Jarosław Mika, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Prezydent Andrzej Duda podziękował żołnierzom, policjantom i strażakom za służbę dla Polski oraz za obecność w kraju i poza jego granicami, w szczególności w krajach, gdzie Polacy są zaangażowani w misjach pokojowych i stabilizacyjnych.

„Chciałbym podziękować za to, że jesteście gotowi poświęcać swoje życie, swoje zdrowie, swój czas i swoją rodzinę dla Polski. To jest bezcenne i nie do przecenienia” – powiedział prezydent.

Złożył także życzenia świąteczne oraz życzenia na nowy rok, a także podkreślił, że Polska jest dumna ze swoich żołnierzy i ich wkładu w obronę kraju i międzynarodową stabilizację.