Nowy mural powstanie przy ulicy Hetmańskiej. W roli głównej Tadeusz Nalepa

Od wielu lat w Rzeszowie każdego roku odbywa się specjalny festiwal Breakout Days, który organizowany jest, aby uczcić pamięć legendarnego bluesmana. W tym roku festiwal Breakout Days również się odbędzie – w dniach od 14 do 16 września. Wiadomo także, że w sierpniu ma pojawić się mural Tadeusza Nalepy, który pojawi się na ulicy Hetmańskiej.

Mural z Tadeuszem Nalepą

Wyjątkowy mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy pojawi się na jednym z budynków znajdujących się przy ulicy Hetmańskiej 43. Warto dodać, że na ulicy Hetmańskiej znajduje się już mural – na budynku przy Hetmańskiej 16 znajduje się mural z Tomaszem Stańko w roli głównej. Mural przy Hetmańskiej 16 widnieje tam od 2020 roku.

Warto dodać, że mural z Tadeuszem Nalepą pojawi się na budynku kamienicy, w której w latach 1945-1955 mieszkał Tadeusz Nalepa. Na ten moment wiadomo, że na powstającym muralu znajdować będzie się Tadeusz Nalepa wraz ze swoim synem Piotrem. Mural będzie inspirowany fotografią, która pojawia się na okładce płyty „Blues” Breakoutu – autorem fotografii jest Marek Karewicz.