Rzeszów najbardziej strzeżonym miastem NATO w całej Europie

Polska jest jednym z najważniejszych krajów, który jest zaangażowany w pomoc Ukrainie. To właśnie przez Polskę przechodzi mnóstwo sprzętu militarnego, który następnie dostarczany jest Ukrainie. A najważniejszym miastem w całej układance jest oczywiście Rzeszów, który od dłuższego czasu jest najlepiej zabezpieczonym militarnie miastem w całej Europie.

Miejsce obsługi i koordynacji zachodnich dostaw wojskowych

Rzeszów jest bardzo ważnym miejscem na mapie NATO z powodu tego, że to właśnie tutaj lądują dostawy sprzętu od zachodnich państw. Następnie z Rzeszowa następuje transport sprzętu wojskowego na Ukrainę. Dzięki znakomitej infrastrukturze zbudowanej w Rzeszowie, Ukraina czerpie ogromne ilości pomocy w różnej formie.

Fakt zwiększenia się statusu Rzeszowa podkreślił także prezydent miasta, a więc Konrad Fijołek. Jego zdaniem Rzeszów stał się miastem, które stało się kluczowym punktem światowej polityki. Oczywiście zaznacza on, że nikomu zbyt duży rozgłos nie jest potrzebny. Z tego względu na mieście nie widać zbyt dużo mundurowych, ale mimo to mieszkańcy sporo wiedzą co dzieje się w ich mieście.

Przypuszcza się, że obecnie samo lotnisko Rzeszów-Jasionka jest zabezpieczone lepiej przed ewentualnymi atakami z powietrza niż Berlin lub obiekty wojskowe należące do Bundeswehry. To pokazuje skalę armii wojskowych i militariów, które zostały zgromadzone w Rzeszowie.