Pędził przez teren zabudowany z prędkością 136 km/h. 18-latek stracił prawo jazdy

Cztery miesiące – przez taki okres młody kierowca cieszył się uprawnieniami do prowadzenia pojazdów. W ostatnim czasie w Dynowie policjanci z drogówki prowadzili kontrolę drogową. Podczas niej namierzyli 18-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 136 km/h.

Wysoki mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy

Funkcjonariusze policji znaleźli się w odpowiednim czasie i miejscu. W momencie pełnienia kontroli drogowej namierzyli samochód osobowy marki Seat, który w terenie zabudowanym wyprzedzał inny pojazd. Znacząco przekroczył on jednak prędkośći, bowiem funkcjonariusze zmierzyli mu 136 km/h. To aż o 86 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym.

Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za jego sterami znajduje się 18-latek. Uprawnienia do prowadzenia pojazdów miał zaledwie od grudnia 2022 roku, a więc ledwie od czterech miesięcy. W tym czasie zdołał już nazbierać punktów karnych. Teraz otrzymał kolejne punkty karne na swoje konto. Za swoje czyny otrzymał on mandat karny w wysokości 2600 złotych, 20 punktów karnych, a ponadto odebrano mu prawo jazdy. Miejmy nadzieję, że to ukróci brawurę i nieodpowiedzialne zachowanie młodego kierowcy na drodze.