Powstanie nowa klasa sportowa w Szkole Podstawowej nr 33

Szkoła Podstawowa nr 33 już niebawem może wychować i wykształcić wybitnych sportowców. Jeśli tylko będzie odpowiednie zainteresowanie zarówno u rodziców i dzieci, to Szkoła Podstawowa nr 33 otworzy nową klasę sportową o dokładnym profilu „Sporty wodne”.

Nowa klasa sportowa o profilu „Sporty wodne” – w środę spotkanie

Już w środę o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 33 przy ulicy Hetmańskiej, na którym będą poruszane tematy otwarcia klasy „Sporty wodne”. Spotkanie zorganizowane zostanie dla wszystkich, wstęp jest jest otwarty. Na spotkaniu przede wszystkim poruszony zostanie temat otwarcia klasy sportowej o profilu „Sporty wodne” – klasa miałaby głównie zrzeszać osoby, które będą specjalizowały się w pływaniu i skokach do wody.

Obecnie założenia są takie, że dzieci uczęszczające do klasy sportowej o profilu „Sporty wodne” miałyby zorganizowane każdego dnia tygodnia specjalne zajęcia na basenie przy ulicy Matuszczaka w godzinach od 7:30 do 9:00. Po zakończeniu zajęć wracaliby do szkoły na zajęcia lekcyjne.

Jak zaznaczają pomysłodawcy tej inicjatywy, jeśli klasa sportowa o profilu „Sporty wodne” rzeczywiście miała ruszyć, to potrzebnych jest co najmniej 15 chętnych na takie zajęcia uczniów. Oprócz chęci, uczniowie musieliby spełniać także odpowiednie wymagania, aby do takiej klasy sportowej się dostać. Warto dodać, że obecnie w Polsce nie ma żadnej szkolnej klasy sportowej, która specjalizowałaby się w skokach do wody.