Utrudnienia w ruchu drogowym oraz zmiany w komunikacji miejskiej związane z Triathlonem Rzeszów 2023

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Rzeszowie informuje o planowanych zamknięciach ulic oraz ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie miasta z uwagi na przeprowadzenie zawodów sportowych „Triathlon Rzeszów 2023” w dniach 10 i 11 czerwca bieżącego roku. W związku z tym, ZTM przedstawia szczegółowy wykaz dotkniętych przez te zmiany ulic, a także plan objazdów dla autobusów komunikacji miejskiej.

W dniu 10 czerwca, od godziny około 9:00 do 17:30, na terenie Rzeszowa zostaną zamknięte dla ruchu autobusów ulice Kwiatkowskiego (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strażacką aż do skrzyżowania z ulicą Jachowicza) oraz Strażacka.

Autobusy linii numer 2 będą kursować do przystanku Sikorskiego domki 08 bez zmian trasy, a następnie jechać dalej ulicą Sikorskiego do przystanku K. K. Wojtyły pętla 04, pomijając przystanki znajdujące się na ulicach Strażackiej, Miłej i K. K. Wojtyły. Powrót na trasę zostanie zrealizowany tą samą drogą.

Podobnie, autobusy linii numer 8 dotrą do przystanku Sikorskiego domki 08 bez zmian, lecz potem jadą dalej ulicą Sikorskiego do przystanku Sikorskiego / Kard. K. Wojtyły 16, pomijając przystanki na ulicach Kwiatkowskiego, Strażackiej, Miłej i K. K. Wojtyły. Powrotna trasa będzie identyczna z objazdem.

Z kolei autobusy linii numer 12 zostaną skierowane na objazd przez ulicę Sikorskiego, następnie Kard. K. Wojtyły, Gościnną, aż do Jana Pawła II, gdzie wrócą na swoją standardową trasę. Również w przypadku tej linii powrotna trasa nie ulegnie zmianie względem objazdu.