Trzy osoby zatrzymane za pobicie mężczyzny w centrum Rzeszowa

W Rzeszowie, trzy osoby zostały zatrzymane przez policję pod zarzutem pobicia mężczyzny przed jednym z lokali w centrum miasta w maju. Podejrzani przyznali się do swoich czynów i złożyli stosowne wyjaśnienia. W przypadku skazania, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

22 maja mężczyzna zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, aby złożyć zawiadomienie o pobiciu, do którego doszło trzy dni wcześniej. Opowiedział, że gdy przechodził przez Rynek około 4:00 nad ranem, zauważył głośno zachowującą się grupę osób – dwie kobiety i dwóch mężczyzn – w pobliżu jednego z lokali. Postanowił nagrać ich zachowanie na swoim telefonie komórkowym.

Jedna z kobiet zauważyła to i podeszła do niego, pytając po angielsku, dlaczego ich nagrywa. Następnie sytuacja szybko się potoczyła.

Aspirant sztabowy Magdalena Żuk, rzecznik prasowy rzeszowskiej policji, relacjonuje, że poszkodowany mężczyzna został najpierw oblany prawdopodobnie piwem, a następnie uderzony kuflem, który kobieta trzymała w ręce. Kobieta miała też go szarpać i uderzać. Do tego dwóch mężczyzn dołączyło się do jej ataku, zadając poszkodowanemu kolejne uderzenia. Kiedy upadł, kontynuowali oni kopanie go. Druga z kobiet nie brała udziału w pobiciu, lecz próbowała powstrzymać swoich znajomych.