Hala Sportowa Podpromie – 21 lat od oficjalnego otwarcia

Rzeszowska Hala Podpromie, znana również jako Regionalne Centrum Widowiskowo-Sportowe imienia Jana Strzelczyka, obchodzi swoje dwudziestą pierwszą rocznicę oficjalnego otwarcia, które miało miejsce 16 czerwca 2002 roku. Jednak droga do ukończenia tego nowoczesnego obiektu była pełna przeszkód, gdyż jego budowa trwała aż od lat 70. XX wieku.

W tamtych latach, gdy Resovia zdobyła cztery tytuły Mistrza Polski i skutecznie rywalizowała w europejskich rozgrywkach pucharowych, mecze siatkarzy z Rzeszowa odbywały się w hali sportowej znajdującej się przy ulicy Pułaskiego. Na każdym meczu gromadził się tłum kibiców, którzy entuzjastycznie oklaskiwali występy takich zawodników jak Stanisław Gościniak, Marek Karbarz czy Jan Such. Niestety, ówczesna Hala ROSiR mogła pomieścić zaledwie około 1000 osób, co było niewystarczające dla rosnącej liczby fanów chcących oglądać na żywo umiejętności resoviaków.

Wobec rosnącego zainteresowania mieszkańców Rzeszowa meczami siatkówki, lokalne władze podjęły decyzję o budowie zupełnie nowej hali sportowej. Nowy obiekt miał sprostać potrzebom zarówno zawodników, jak i kibiców, którzy chcieli wspierać swoich ulubionych sportowców. Tak oto rozpoczęła się długa i trudna droga do zbudowania Hali Podpromie, która teraz może być dumą miasta Rzeszowa i cieszyć się zasłużoną popularnością wśród mieszkańców oraz gości odwiedzających to miasto.