Młode talenty Beniaminka Rzeszów rywalizują z najlepszymi w prestiżowym turnieju piłkarskim w Anglii

Beniaminek Rzeszów, zespół młodych piłkarzy urodzonych w 2014 roku, uczestniczył w jednym z najważniejszych turniejów piłkarskich na Wyspach Brytyjskich – The Bored Ape FC Master U9, który odbył się w Dunstable. Byli jedynym zespołem spoza Wielkiej Brytanii.

Jakub Baran, trener koordynator ds. szkolenia Akademii Piłkarskiej Beniaminek Rzeszów, wyraził swoje podekscytowanie udziałem drużyny w tym prestiżowym wydarzeniu: „To była niesamowita przygoda Beniaminka Rzeszów. Jeden z największych turniejów dla rocznika 2014 w Anglii z naszym udziałem”.

Podczas turnieju The Bored Ape FC Masters U9, młodzi zawodnicy z Rzeszowa zmierzyli się z 48 drużynami z całego kraju, będąc jedyną ekipą spoza Wielkiej Brytanii. Przed rozpoczęciem rywalizacji sprawdzili swoje umiejętności podczas sparingu z The Eight FC – spotkanie to dodatkowo utwierdziło ich w przekonaniu o dobrej dyspozycji przed właściwymi zawodami, jak mówi trener Baran.

Wśród uczestników turnieju znalazły się tak renomowane brytyjskie kluby jak Liverpool FC, Wolverhampton Wanderers, Southampton FC, Leicester City czy Norwich City FC. W pierwszym dniu zmagań rzeszowianie przegrali z Liverpoolem 1-2, ale następnie pokonali Houghton Athletic 4-1 oraz Norwich City 2-0. Kolejne mecze przeciwko Club SFC (1-0) i Falco Sybbyteo Predators (0-1) pozwoliły im awansować do najlepszej 16-stki turnieju, pokazując swoje nieprzeciętne talenty na międzynarodowej arenie.