Tragiczne wydarzenie na kąpielisku „Lazurowe Wybrzeże” w Czarnej Sędziszowskiej

W Czarnej Sędziszowskiej doszło do poruszającej tragedii. 49-letni mężczyzna utonął na niedawno otwartym kąpielisku o nazwie „Lazurowe Wybrzeże”. Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w czwartek 22 czerwca. Policja została poinformowana o zdarzeniu po godzinie 18:00.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że ofiara mieszkała na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego i tego tragicznego dnia postanowiła wejść do wody na „Lazurowym Wybrzeżu”. Niestety, wybrała część kąpieliska, gdzie nadal obowiązywał zakaz kąpieli. Po pewnym czasie zniknęła pod wodną powierzchnią.

Młodszy aspirant Wojciech Tobiasz, będący rzecznikiem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, opowiadał dalej o przebiegu zdarzenia. Po kilkunastu minutach świadkowie dostrzegli ciało mężczyzny i natychmiast wynieśli je z wody oraz przystąpili do próby ratowania życia poszkodowanego. Niestety, mimo wezwania służb ratowniczych i prób reanimacji, 49-latkowi nie udało się przeżyć. Prokurator zlecił przeprowadzenie badań sekcyjnych na ciele zmarłego.

Komisarz Ewelina Wrona z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poinformowała, że to pierwsza ofiara śmiertelna podczas letniego wypoczynku nad wodą na Podkarpaciu w bieżącym roku. Śledczy ustalają dokładne okoliczności tego smutnego wydarzenia.