Trio zdarzeń drogowych na autostradzie A4

Na autostradzie A4 doszło do trzech incydentów drogowych związanych z intensywnymi opadami deszczu oraz niekorzystnymi warunkami na jezdni. W ciągu jednej godziny, miała miejsce kolizja oraz dwa wypadki, które skutkowały hospitalizacją dwóch osób.

Kilka minut przed godziną 12, dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na odcinku autostrady A4 w miejscowości Łąka. Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce, stwierdził, że uczestnicy kolizji seata i nissana nie potrzebują pomocy medycznej.

Zgodnie z wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy, 41-letni kierowca seata toledo – mieszkaniec województwa śląskiego, nie zachował właściwej ostrożności. W rezultacie doprowadził do zderzenia z tyłu pojazdu nissana juke, prowadzonego przez 72-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

Zaledwie pięć minut później, w Trzebownisku na tym samym odcinku autostrady A4, z powodu utrudnionych warunków atmosferycznych doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem, 28-letnia kobieta kierująca hondą civic – mieszkańczyni powiatu rzeszowskiego, straciła kontrolę nad swoim pojazdem. W efekcie uderzyła w bariery energochłonne. Kierująca została przewieziona do szpitala z powodu niegroźnych obrażeń odniesionych w wyniku tego zdarzenia.