Gorące przygotowania do XIX edycji „Carpathia Festival” w Rzeszowie

Podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”, który odbędzie się 22-23 lipca w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego, piętnastu finalistów z całego świata będzie rywalizować o prestiżowe Grand Prix. W jury zasiądzie znany na polskiej scenie muzycznej Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej zobaczymy takich gości jak Krzysztof Dzikowski i Irena Santor, niekwestionowana ikona polskiej piosenki. Czy emocje zdobędą górę, gdy ze sceny rozlegną się słowa utworów jak „Już nie ma dzikich plaż” czy „Embarras”?

Rzeszowski festiwal „Carpathia Festival” jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju, a ten rok to już jego dziewiętnasta edycja. Przyświecająca od początku idea promowania utalentowanych artystów, którzy mają odwagę prezentować na scenie swoje oryginalne kompozycje, nadal jest aktualna. Organizatorzy z dumą podkreślają, że festiwal nie jest miejscem dla coverów, co jest typowe dla popularnych obecnie „talent show”, a dla autorskich piosenek.

Dr Anna Czenczek, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” i prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia”, która w 2005 roku po raz pierwszy zorganizowała festiwal, podkreśla: „Dla wielu uczestników Carpathia Festival to pierwszy krok do wielkiej kariery”. Oprócz promocji młodych talentów, festiwal corocznie przyciąga również wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej.