Wielkie zakończenie prac budowlanych nowej hali sportowej w Rzeszowskim Liceum Ogólnokształcącym

Zarówno prace konstrukcyjne, jak i montaż dachu w nowo powstającej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, zostały pomyślnie zakończone. Dach, który został pokryty trapezową blachą, jak również więźba dachowa, są już gotowe. Budowa ta ma na celu wygenerowanie kosztów rzędu około 12 milionów złotych.

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, podkreśla jak bardzo starania o nowoczesną halę sportową były wymagające dla najstarszego liceum miasta. Wyjaśnia, że choć budowa nie była prosta ze względu na lokalizację szkoły – serce rzeszowskiej starówki, to jednak podejmowanie tego wyzwania przyniesie oczekiwane rezultaty. Już w nadchodzącym roku uczniowie będą mogli cieszyć się z korzystania z nowoczesnej hali sportowej.

Budowa rozpoczęła się rok temu z burzenia starej hali. Na jej miejscu zaczęto wznosić nowy, dwukondygnacyjny budynek. Parter tego obiektu jest głównie przeznaczony na wielofunkcyjne boisko umożliwiające gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Zaprojektowane wymiary boiska głównego to 15,25 x 23,80 m. Planuje się również utworzenie obok widowni mogącej pomieścić około 230 osób. Tym samym poziomem będzie komponował pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale przeznaczone do zajęć indywidualnych.