Rekreacyjna przestrzeń dla mieszkańców Rzeszowa: Nowe boisko w miejsce starego

Mieszkańcy Rzeszowa z entuzjazmem podjęli inicjatywę zmiany swojej lokalnej przestrzeni rekreacyjnej, składając wniosek o budowę nowego boiska na miejsce istniejącego starym asfaltowym. Działanie to zostało zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, programu, który umożliwia obywatelom proponowanie i głosowanie na projekty mające na celu polepszenie ich miasta.

Artur Gernand, pełniący funkcję w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, przypomniał, że projekt ten cieszył się dużym poparciem w społeczności lokalnej. Podczas ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego zgromadził 952 głosy, co świadczy o znacznym zainteresowaniu mieszkańców.

Nowoczesne boisko ma powstać w bliskim sąsiedztwie budynków o numerach 23, 25, 27, 29, 31 ulokowanych przy ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie. Zastąpi ono stary obiekt asfaltowy, oferując mieszkańcom znacznie lepszą jakość infrastruktury sportowej.

Opisując planowany projekt, Gernand podkreśla, że boisko będzie miało wymiary 15 na 25 metrów oraz nawierzchnię z poliuretanu. Wyposażenie obiektu będzie bardzo różnorodne i uniwersalne. Znajdą się tam dwie bramki do gry w piłkę nożną, dwa kosze do gry w koszykówkę oraz zestaw do gry w siatkówkę. Ponadto zaplanowano montaż piłkochwytów w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników i otoczenia. Dodatkowo na terenie boiska ma powstać trybuna mogąca pomieścić do 50 osób – dodaje Artur Gernand.