Nowy pumptrack dla entuzjastów sportów na kołach w Boguchwale

Na świeżo powstałym osiedlu w Boguchwale, przy ulicy Słowackiego, zrealizowano inwestycję skierowaną przede wszystkim do młodego pokolenia. Projekt obejmował budowę toru rowerowego typu pumptrack, którego wartość wyniosła 308 tysięcy złotych.

Pumptrack to specjalny tor w formie pętli, stworzony z myślą głównie o rowerzystach. Choć jest on przede wszystkim dedykowany dla osób jeżdżących na dwóch kółkach, z jego uroków korzystają również miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolce czy hulajnodze. Charakterystyczną cecha tej trasy są jej liczne wzniesienia oraz strome zakręty, które umożliwiają jazdę bez konieczności pedałowania – to tzw. system „pompowania”.

Jak zapewnia Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały, tor wyprofilowany specjalnie nawierzchnią asfaltową jest już dostępny do użytku. Ale to nie koniec planów na ten teren. Wszystko to zostało wkomponowane w większy park o powierzchni 4 hektarów, gdzie już powstały alejki. W planach jest dalsza rozbudowa tego miejsca.

Zgodnie ze słowami burmistrza, realizacja tej inwestycji była odpowiedzią na potrzeby młodszych mieszkańców, którzy zgłaszali chęć posiadania miejsca, gdzie mogliby spróbować swoich sił na muldowatym terenie i popróbować akrobacji na rowerze. Teraz te oczekiwania zostały spełnione.