Zapowiedź kolejnej rekrutacji do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach "Wakacji z WOT"

Przed nami następna runda rekrutacyjna do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, która rozpoczyna się w najbliższy piątek. Całość odbywa się pod egidą akcji „Wakacje z WOT”. Ta inicjatywa daje możliwość ochotnikom, aby ciekawie i aktywnie wykorzystać swój wolny czas podczas przerwy szkolnej, kształcąc swoje umiejętności wojskowe. Zainteresowani już teraz mogą zgłaszać swoje chęci poprzez składanie odpowiednich dokumentów.

Jak dotąd przeprowadzono jedno 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach tegorocznej edycji „Wakacji z WOT”, które zostało zakończone. W tym szkoleniu uczestniczyło ponad 100 entuzjastycznych ochotników. Ci, którzy przyjęli wyzwanie, będą kontynuować rozwijanie swoich umiejętności wojskowych poprzez regularne spotkania – minimum raz na miesiąc w formie weekendowych treningów.

Szkolenie to nie różni się od innych realizowanych przez cały rok – proces szkoleniowy jest identyczny. Jak podkreśla rzeczniczka brygady ppor. Magdalena Mac, różnica polega jedynie na lokalizacji oraz warunkach atmosferycznych.

Kolejne nabory do akcji „Wakacje z WOT” powracają już w najbliższy piątek. To 16-dniowe podstawowe szkolenie wojskowe, zwane potocznie „szesnastką”, zapewniające niebanalną i pełną akcji alternatywę dla tradycyjnego spędzenia czasu wolnego w okresie letnim. Oferta ta jest skierowana do tych, którzy pragną przeżyć niezapomniane i pełne wyzwań wakacje.