Były siatkarz, Marcin Możdżonek, organizuje treningi strzeleckie dla miłośników tej dyscypliny

15-go sierpnia, na terenie poligonu należącego do Polskiego Związku Łowieckiego w miejscowości Bor niedaleko Rudnej Małej, miał miejsce trening strzelecki. Jest to kolejna tego typu inicjatywa prowadzona przez Marcina Możdżonka, byłego kapitana naszej narodowej drużyny siatkarskiej i mistrza świata w tej dyscyplinie.

Na uczestników czekało siedem różnorodnych stacji treningowych, gdzie mogli oni zapoznać się z różnymi typami broni. W ofercie znalazły się takie modele jak AK-47 czy AR-15, ale także KBKS, strzelby Pump-Action czy pistolety laserowe. W trakcie całego wydarzenia przy każdej ze stacji obecni byli instruktorzy, którzy służyli pomocą w nauce podstaw obsługi broni oraz udzielali cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Trening strzelecki został skierowany do osób w każdym wieku, z myślą o rodzinach. To dobra okazja dla wszystkich chętnych, aby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie i zgłębić jej tajniki. Głównym celem tego wydarzenia było popularyzowanie strzelectwa wśród mieszkańców Podkarpacia oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Wyjątkowym gościem na treningu był weteran jednostki specjalnej GROM – „Naval” oraz Sandra Bernal. Sandra to znakomita strzelczyni specjalizująca się w trap (strzelanie do rzutków), a także medalistka mistrzostw Europy juniorów.

Zaangażowanie Marcina Możdżonka w projekt propagujący strzelectwo spotkało się z dużym wsparciem ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Łowieckiego.