Modernizacja linii kolejowych POLREGIO: zmiany w rozkładzie jazdy od 3 września

Począwszy od 3 września, pasażerowie korzystający z usług przewozowych firmy POLREGIO muszą liczyć się ze zmienionymi godzinami kursowania pociągów. Przyczyną takich korekt jest realizacja prac modernizacyjnych na torach kolejowych. Innowacje mają poprawić jakość i komfort podróży. Nowe rozporządzenia dotyczące czasów odjazdów i przyjazdów będą miały zastosowanie aż do 11 listopada.

Trasa z Rzeszowa Głównego do Medzilaborce na Słowacji oraz połączenie Sanok – Medzilaborce to dwie linie, które 3 września będą obsługiwane przez ostatnie kursy wakacyjne. Te pociągi przygraniczne kończą swoje sezonowe funkcjonowanie.

Zmieniając harmonogramy, POLREGIO wprowadza także ośmiostopniową ekspansję punktów zatrzymań dla swoich podróżnych. Od 3 września, pociągi marki będą dodatkowo zatrzymywać się na kolejnych ośmiu stacjach:

Pierwsza z nich to linia numer 91 – z kolejnymi przystankami w Sędziszowie Małopolskim Wschodnim, Rzeszowie Dworzysku i Baranówce Rzeszowskim. Stacje te będą dostępne dla pociągów jadących w stronę Dębicy. Kolejny nowy postój na tej samej linii to Przemyśl Wschodni – dla maszyn zmierzających ku Medykom.

Następnie linia numer 25, gdzie dodano stacje Chorzelów Południowy i Mielec Południowy – tę trasę wybierają podróżnicy jadący do Padwi. Ostatnie dwa nowe przystanki, czyli Żarnowa i Strzyżów Zachodni, pojawiły się na linii numer 106 – są to stacje dla osób udających się w kierunku Jasła.