Podkarpackie: Wzrost liczby wypadków drogowych w pierwszym półroczu 2023

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku na terenie województwa podkarpackiego zaobserwowano wzrost liczby zdarzeń drogowych, w porównaniu do tej samej części 2022 roku. Jednocześnie odnotowano spadek liczby kolizji drogowych. Rzeszów okazał się powiatem, w którym zanotowano najwięcej takich incydentów.

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, od początku stycznia do końca czerwca 2023 roku, na terenie Podkarpacia miało miejsce łącznie 521 wypadków drogowych. W wyniku tych tragicznych wydarzeń odniosło rany 618 osób, a dla 30 z nich skończyło się to śmiercią.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że miasto Rzeszów było miejscem największej liczby wypadków na Podkarpaciu – doszło tam do ich 106 podczas pierwszego półrocza 2023 roku. Co więcej, to właśnie Rzeszów był też miejscem, gdzie najwięcej osób odniosło obrażenia w wyniku tych zdarzeń, chociaż na szczęście nikt nie stracił życia.

W tym samym czasie, na terenie całego Podkarpacia zarejestrowano 6,8 tysiąca kolizji drogowych. Z tych wszystkich przypadków, najwięcej, bo aż 1,4 tysiąca, miało miejsce ponownie w Rzeszowie – informuje Główny Urząd Statystyczny.