Pragnienie zmian na osiedlach wielkiej płyty: Więcej miejsc parkingowych i nowe windy

Mieszkańcy bloków zlokalizowanych na osiedlach, które zostały wybudowane w technologii „wielkiej płyty”, mają nadzieję, że dzięki rządowemu programowi „Przyjazne osiedle” dojdzie do powiększenia liczby miejsc parkingowych. Jest to obecnie kluczowy problem dla właścicieli mieszkań w tych blokach, choć równie często poruszają kwestie dotyczące instalacji wind oraz usunięcia pokryć dachowych zawierających azbest.

Zdecydowaliśmy się przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców bloków wielkopłytowych w Rzeszowie, aby dowiedzieć się, jakie zmiany na swoim osiedlu chcieliby wprowadzić. Najczęściej podnoszoną kwestią przez respondentów z osiedla Nowe Miasto było stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych.

Pan Czesław, który mieszka w jednym z bloków przy ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki, opisuje sytuację parkingową jako bardzo trudną. Jak mówi, znalezienie miejsca parkingowego w pobliżu jego domu często jest niemalże niemożliwe. Wiele osób korzysta z dostępnych miejsc do parkowania, gdy udają się do pracy, co sprawia, że mieszkańcy osiedla nie mają gdzie zaparkować swoich pojazdów. Sytuacja ta utrzymuje się od kilku lat i jak mówi pan Czesław, jeśli lokalne władze nie były w stanie rozwiązać tego problemu do tej pory, obawia się, że mogą już być na to za późno. Wyraził nadzieję, że państwowe wsparcie w ramach programu „Przyjazne osiedle” umożliwi budowę dodatkowego parkingu.