Sparingowy mecz pomiędzy Developres Bella Dolina Rzeszów a Ita Tools Stalą Mielec

Na niecałe 30 dni do startu rozgrywek w Tauron Lidze, drużyna siatkarska Developres Bella Dolina z Rzeszowa doznała porażki w towarzyskim spotkaniu przeciwko Ita Tools Stali Mielec na hali Podpromie. Wynik spotkania 1:4 dla mieleckiej drużyny (25:27, 29:31, 25:18, 21:25, 13:15) nie oznacza jednak złamania ducha rzeszowianek. Zarówno jedne, jak i drugie zespoły potraktowały to starcie jako intensywny trening przed nadchodzącymi rozgrywkami.

Dla Stali Mielec był to debiut w roli sparingpartnera, a dla Developres Bella Dolina już trzeci taki występ. Zespół z Rzeszowa trenuje i występuje w składzie 7 zawodniczek, bez udziału swoich siatkarek reprezentujących Polskę.

Trener rzeszowskiej drużyny, Stephane Antiga, mówił o tym spotkaniu: „Rozegraliśmy pięć setów, ale kluczowe jest to, że dobrze pracowaliśmy na boisku. Dysponujemy obecnie tylko siedmioma zawodniczkami, dlatego musimy dużo grać. Sparingi, jak ten z Mielcem, dają nam możliwość przećwiczenia różnych sytuacji z gry”.

Dodatkowo francuski szkoleniowiec podkreślał: „Mamy świadomość, nad jakimi elementami musimy pokładać więcej wysiłku i gdzie leżą nasze mocne strony. Pomimo porażki czerpiemy z tego meczu wiele korzyści. Niektóre aspekty gry możemy już realizować na wysokim poziomie, ale też wiemy, co możemy poprawić. Przykładowo mimo wielu działań w obronie, okazuje się, że musimy jeszcze bardziej intensyfikować nasze wysiłki”.