Historia się pisze: Rzeszów podpisuje umowę na budowę Wisłokostrady

W czwartek, 7 września, doszło do wyjątkowego wydarzenia w Rzeszowie – miasto oficjalnie zatwierdziło umowę na budowę znanej jako Wisłokostrada. Konrad Fijołek, prezydent miasta, podkreślił historyczne znaczenie tego momentu, przypominając, że cała inwestycja ma wartość ponad 169 milionów złotych.

Prezydent Fijołek przedstawił plany związane z realizacją inwestycji. Po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu niezbędnych funduszy, wszystko jest gotowe do rozpoczęcia prac budowlanych. „Podpisy są na umowie, mamy też pieniądze – nie ma żadnych przeszkód, aby rozpocząć budowę”, powiedział prezydent. Zapowiedział również plany przekazania terenu wykonawcy już w najbliższy poniedziałek.

Konrad Fijołek zdawał sobie sprawę z długotrwałego oczekiwania mieszkańców na realizację tego projektu. Wskazał, że choć przygotowania do tej inwestycji trwały wiele lat, to teraz wszystko jest należycie przygotowane – od zdobycia niezbędnych pozwoleń po zabezpieczenie ogromnej sumy pieniędzy i wybór wykonawcy. „To historyczny moment dla Rzeszowa”, stwierdził prezydent miasta.