12. Edycja Narodowego Czytania: Spotkanie miłośników literatury w Ogrodach Bernardyńskich

9 września 2023 roku, przestrzeń zielona Ogrodów Bernardyńskich stanie się areną dwunastej odsłony wydarzenia literackiego znanego jako Narodowe Czytanie. Wydarzenie to zostanie urozmaicone rodzinny piknikiem literackim, co dodatkowo podkreśli jego integracyjny charakter. Tegoroczne spotkanie bibliofilów planowane jest na godziny od 16:00 do 18:00.

Inicjatorem i patronem Narodowego Czytania jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku, podczas dwunastej już edycji akcji, uczestnicy będą mieli okazję wspólnie zagłębić się w lekturę „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Fragmenty tej znanej powieści przeczytają aktorzy znanego Teatru Maska, mieszkańcy Rzeszowa oraz Podkarpacia, a także specjalnie zaproszeni goście.

W programie wydarzenia, oprócz głównej atrakcji jaką jest wspólne czytanie, znajdą się również rozmaite dodatkowe atrakcje skierowane do całych rodzin. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnorodnych atrakcjach tematycznie nawiązujących do treści książki Elizy Orzeszkowej.

Dwunasta edycja Narodowego Czytania zaplanowana jest na sobotę, 9 września, i potrwa od godziny 16:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy do Ogrodów Bernardyńskich na to wyjątkowe święto literatury.