Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Nowy sezon pełen bogatego repertuaru

Choć obecnie Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest zanurzony w trwających remontach i pracach przygotowawczych do stworzenia nowej sceny, nie wpływa to na intensywność jego działalności. Planowany repertuar na nadchodzący sezon z pewnością zapewni szeroki wybór propozycji, zdolnych zaspokoić oczekiwania różnorodnej publiczności.

Wśród planowanych wydarzeń znajdują się recenzje spektakli najlepszych polskich teatrów offowych, aktorskie interpretacje nowych tekstów dramatycznych, następne wydanie Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat oraz koncert dedykowany piosenkom opartym na poezji Wisławy Szymborskiej.

Kolejny sezon zainauguruje festiwal OFF RZESZÓW – od czterech lat znany i ceniony przez rzeszowską publiczność. Tegoroczna edycja, która odbędzie się między 17 a 21 września, stanowić będzie doskonałą okazję do odkrycia twórczości najbardziej renomowanych niezależnych artystów z całego kraju. Kuratorka festiwalu, Katarzyna Knychalska, zaprosiła do Rzeszowa pięć spektakli: „VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA” prezentowanego przez Fundację Performa, „Faktorię przyjemności” od Fundacji Mikro Teatr, „Invisible” Grupy Coincidentia, „Very Funny” w reżyserii Patrycji Kowańskiej i Dominiki Knapik oraz „Coś z Nietzschego” Teatru Brama.