„Bezpieczny kredyt 2 proc.” zyskuje na popularności, wywołując duże zainteresowanie mieszkańcami Rzeszowa

Znaczące zainteresowanie społeczne wokół programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” jest niezaprzeczalnym faktem. W wyniku tej fali entuzjazmu, banki doświadczają natężonego ruchu i przedłużających się okresów oczekiwania na otrzymanie decyzji dotyczącej udzielenia kredytu. Sytuacja ta ma również bezpośredni wpływ na rynek nieruchomości w Rzeszowie, gdzie zaobserwowano wzrost zainteresowania zakupem mieszkań.

Program kredytowy „Bezpieczny kredyt 2 procent” cieszy się wielką popularnością. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od jego uruchomienia (do dnia 31 sierpnia bieżącego roku), zarejestrowano ogólnopolsko 41 824 wnioski o ten korzystny typ pożyczki. Poza tym, zawarto już 5728 umów kredytowych na łączną sumę bliską 2,2 mld złotych.

Aktualnie średnia kwota dla „Bezpiecznego kredytu 2 proc.” wynosi dokładnie 377 057 zł. Tak duże zapotrzebowanie na ten rodzaj kredytu hipotecznego jest całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że jest to najtańsza tego typu oferta dostępna na polskim rynku finansowym.

Jednym z elementów, który przyczynia się do rosnącej popularności „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”, jest usprawnienie procesu oceny zdolności kredytowej klientów. Zostało ono możliwe dzięki zmianom w rekomendacji S, które zostały wprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego w czerwcu tego roku i są teraz brane pod uwagę przez banki uczestniczące w programie. Jak podkreśla Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, bez wsparcia ze strony państwa, wiele osób spełniających obecnie warunki do uzyskania kredytu na zakup pierwszego mieszkania, nie byłoby w stanie tego dokonać, gdyby ubiegały się o niego na standardowych warunkach.