"Wspomnienie dzieciństwa w ilustracjach Gabrieli Cichowskiej" – otwarcie wystawy w Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie

W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie wyjątkowej wystawy. „Kożuch na mleku, miś w kieszonce i zapach mamy. Dzieciństwo w pracach Gabrieli Cichowskiej” to tytuł ekspozycji, która została właśnie udostępniona dla pacjentów, ich rodzin i personelu medycznego. Prace Gabrieli Cichowskiej, uznanej i cenionej artystki zajmującej się ilustracją, będą teraz na co dzień umilać czas wszystkim odwiedzającym placówkę. Ta unikalna inicjatywa zasługuje na szczególną uwagę!

Ekspozycja zawiera oryginalne ilustracje stworzone do książek o przygodach „Zajączka u dentysty” i “Urodzin Misia”. Dodatkowo na wystawie eksponowane są liczne obrazy malowane na płótnie. To pierwsza tego typu inicjatywa w tym regionie – sztuka spotyka się tutaj ze sferą medyczną, umieszczając eksponaty w miejscu tak nietypowym, jak szpital.

Eksponaty są prezentowane na korytarzu przed oddziałem pediatrycznym, dzięki czemu mogą stanowić formę terapii dla małych pacjentów. Wystawa będzie dostępna w Szpitalu Pro-Familia aż do końca października, zatem zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na jego odwiedzenie!