Odrzut dwóch komitetów wyborczych przez Okręgową Komisję Wyborczą w Rzeszowie

Marcin Dudzik, pełniący funkcje komisarza wyborczego w Rzeszowie, poinformował o podjęciu decyzji przez Okręgową Komisję Wyborczą w Rzeszowie dotyczącej odmowy zarejestrowania dwóch zgłoszonych komitetów wyborczych. Ta informacja wpisuje się w ciąg bieżących działań związanych z nadchodzącymi wyborami.

Na terenie okręgu rzeszowsko – tarnobrzeskiego (nr 23), spośród dziewięciu zgłoszonych komitetów wyborczych z listami kandydatów do Sejmu, udana rejestracja nastąpiła tylko w przypadku siedmiu z nich. Zarejestrowane komitety to: Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polska Jest Jedna, Trzecia Droga PSL PL2050 Szymona Hołowni, Bezpartyjni Samorządowcy, Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni, Prawo i Sprawiedliwość oraz Nowa Lewica.

Podczas przekazania informacji, sędzia Dudzik potwierdził, że Okręgowa Komisja Wyborcza podjęła decyzję o braku zgody na rejestrację list kandydatów na posłów zgłoszonych przez dwa komitety wyborcze. Chodzi tutaj o KW Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców oraz KW Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, powodem dla którego oba komitety nie uzyskały zgody na rejestracje jest niedostateczna ilość prawidłowo złożonych podpisów poparcia pod listami kandydatów. To właśnie one okazały się kluczowym elementem w procesie rejestracji.