Oferty na Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne wahają się od 163 do około 230 milionów złotych

Drugi przetarg na wzniesienie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przyciągnął sześć firm z interesującymi ofertami. Propozycje te, przedstawione przez różne przedsiębiorstwa budowlane, oscylują w zakresie od 163 milionów do około 230 milionów złotych.

13 września to dzień, kiedy Rzeszów, miasto będące gospodarzem projektu, miało okazję zapoznać się z zawartością ofert. Najmniejszą kwotę, wynoszącą ponad 163 miliony złotych, zaproponowała sopocka firma Betonox Construction. Z kolei Mirbud ze Skierniewic oferuje realizację stadionu w Rzeszowie za nieco ponad 193 miliony złotych.

Kolejne propozycje są coraz wyższe. Strabag z Pruszkowa swoją ofertę ustalił prawie trzy miliony złotych wyżej. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej jest gotowe podjąć się budowy PCL za prawie 200 milionów złotych. Budimex z Warszawy proponuje wartość umowy na poziomie 207 milionów złotych, natomiast firma Texom z Krakowa jest gotowa wybudować obiekt za kwotę zbliżającą się do 230 milionów złotych.