"Rzeszów Breakout Days Festival" – Muzyczne Święto na Cześć Tadeusza Nalepy

Festiwal o nazwie „RZESZÓW BREAKOUT DAYS FESTIVAL” to wydarzenie muzyczne, które jest organizowane na cześć legendarnego bluesmana Tadeusza Nalepy. Trzydniowe obchody festiwalu rozpoczęły się 14 września i potrwają do 16 tego samego miesiąca.

Pierwszego dnia festiwalu, 14 września, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się koncert inaugurujący festiwal, zatytułowany „80 urodziny Tadka”. Na scenie pojawili się muzycy z różnych części Polski, a także jeden artysta z Ameryki. Wśród nich znalazły się takie postaci jak Piotr Nalepa, Marek Surzyn, Darek Kozakiewicz Marek Raduli, którzy byli blisko związani z działalnością muzyczną Tadeusza Nalepy i Breakout. To oni byli odpowiedzialni za nagrania i koncerty z legendą polskiego bluesa.

Inni artyści, którzy wystąpili na scenie to Robert Lubera, Żaneta Lubera oraz grupa Nie-bo. Ponadto, miał miejsce występ Kajetana Galasa, sekcji dętej oraz Jakuba Żyteckiego. Specjalnym gościem wieczoru był zespół The Cobblestones & Retro Funk, na czele którego stał Frank McComb.