Modernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rzeszowie z pomocą fundacji Leroy Merlin

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 usytuowany w Rzeszowie przechodzić będzie przez fazę renowacji, która potrwa do ostatniego dnia stycznia 2024 roku. W planach są remonty sal lekcyjnych i świetlicy, a dodatkowo przewiduje się dostosowanie specjalnych pomieszczeń, które mają służyć jako rozszerzenie dla wspomnianej już świetlicy.

Całość projektu będzie finansowana za pośrednictwem fundacji Leroy Merlin, która zadeklarowała przekazanie na ten cel kwoty 150 tys. zł. Po zakończeniu prac modernizacyjnych, szkoła ma stać się bardziej komfortowym środowiskiem edukacyjnym oraz miejscem, gdzie uczniowie – zarówno Polacy jak i Ukraińcy – będą mogli spędzać swój wolny czas. Wspomnijmy, że dzieci pochodzące z Ukrainy stanowią obecnie około 20 proc. wszystkich uczniów tej placówki.

Dyrektorka ZSP nr 2 w Rzeszowie, Barbara Olearka, podkreśliła fakt, że ukraińskie dzieci najczęściej pozostawiane są pod opieką matki, która pracuje do późnych godzin wieczornych. Z tego względu, uczniowie ci korzystają z usług świetlicy od godziny 6:30 do 17:00, co oznacza, że spędzają tam większość swojego czasu podczas dni powszednich.

Olearka została obarczona znaczącym zadaniem przez miasto – jak to określił prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, jej misją jest „postawić na nogi” swoją szkołę.