Nowa filia Rzeszowskiego Domu Kultury otwarta przy alei Tadeusza Rejtana 21

Od października, na mapie Rzeszowa pojawi się nowa instytucja kulturalna – dwudziesta filia Rzeszowskiego Domu Kultury. Jej lokalizacja to malownicza aleja Tadeusza Rejtana 21. Placówka będzie skupiać na sobie uwagę dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Na chętnych czekać będą zapisy podczas Dni Otwartych organizowanych przez nową placówkę w dniach od 21 do 22 września 2023 roku.

W ramach działalności filii zaplanowane zostało uruchomienie szerokiego spektrum zajęć artystycznych, które mają na celu rozwijanie talentów i pasji. Nie zabraknie także propozycji edukacyjnych oraz ruchowych dla różnorodnych grup wiekowych. W skład oferty wchodzić będą zarówno zajęcia plastyczne, które pobudzą wyobraźnię uczestników, jak i lekcje śpiewu czy nauki gry na pianinie lub gitarze, które pozwolą odkryć muzyczne talenty.

W ofercie nowej filii nie zabraknie również zajęć logopedycznych, które pomogą poprawić dykcję, czy szachowych, które będą rozwijać strategiczne myślenie uczestników. Wśród propozycji znalazło się miejsce dla nauki języka angielskiego, gimnastyki kręgosłupa i pilatesu, które zadba o kondycję fizyczną i zdrowie uczestników.