Starzec oskarżony o morderstwo spędzi 3 miesiące w areszcie

Niedawno doszło do tragicznego incydentu, który wstrząsnął spokojną miejscowością Zagóra w Malawie. Wydarzenia te miały miejsce w niespokojnym końcu tygodnia i obecnie są przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie. Choć prokuratura niechętnie dzieli się szczegółami sprawy, potwierdziła, że dochodzenie dotyczy morderstwa. Wskazano, że głównym podejrzanym jest 70-letni mieszkaniec, który zgodnie z decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Na skutek tragedii zginął Zenon P., 50-letni mieszkaniec przysiółka. Miejsce zbrodni znajdowało się z dala od większych skupisk domów, blisko leśnych ostępów. Według doniesień mediów, ciało ofiary zostało odnalezione przy szutrowej drodze. Badania medyczne wskazały na wiele ran kłutych i ciętych na ciele Zenona P.

Zaledwie w krótkim czasie po odkryciu zbrodni, policja wytypowała głównego podejrzanego – 70-letniego Kazimierza B. Zarówno prokuratura, jak i policja, utrzymują dyskrecję co do dalszych szczegółów sprawy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Magdalenę Ziębę-Kołacz, prokurator rejonowy w Rzeszowie, sąd wyraził zgodę na zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego. Decyzja ta została podjęta pomimo milczenia prokuratury na temat szczegółów sprawy, mając na uwadze dobro prowadzonego śledztwa.